קשה להשתכנע שמקור המילה לפרגן, הוא מיידיש. אוחזי היידיש אינם ידועים כמפרגנים עוצמתיים, וצריך להגיד - הפרגון הוא עניין משמעותי בחיים ובעבודה.

הפרגון, הצ'פחה, הסימפתיה, המשוב, הפרצוף מלא ההערכה - הוא אחד מהכלים היותר משמעותיים של המנהלת. מחקר בפרינסטון הראה שהפרגון הוא חלק עיקרי מהמוטיבציה של העובד להישאר, לעבוד קשה ולהביא תוצאות. כן, היעדר פרגון, יכול להביא לפגיעה בתחושות של העובד ולפרידות, כאלה שהן לטובת הארגון וכאלה שלא.

נדמה שהפרגון הוא עצמו מעין אלתור, פרץ של שמחה ואהדה. בעוד שבאמת המנהל מפרגן באופן די אוטומטי. בתת מודע אני בוחר את הדברים שאני באמת מעריך אצל העובד, והעובד קולט סיגנאלים, למרבה ההפתעה.

הפוסט המקורי יותר טוב מהסיכום (תגובה 3), אבל אם נתמצת את הסיווגים העיקריים שעלו ובהנחה שמנהלת אף פעם לא מפרגנת רק לפעולות מסוג אחד, הסיווגים האלה יכולים רק להועיל לנו להבין על מה אנחנו מאותתים, שמאלה, ימינה או שבעצם אנחנו עומדים במקום.

על הפרגון על המאמץ, מי לא נתקל בפרגון כזה שבבסיסו, מאמץ = הערכה, תקופה שלמה בחיים הייתי סביב הפרגון הזה, בצבא, אל תשכח לפרגן לאלו שהשתתפו הכי הרבה בשלבי ההכנות. מפה לשם אותתם שאתם מנהלים שאוהבים סיבולת, רק אל תאותתו חזק מידי מישהו עלול לחשוב שיותר שעות עבודה משמעו יותר הערכה.

על הפרגון לתוצאות, ברור שפרגון לתוצאות, Get your Job done. כל היום אנחנו מוצפים בתהליכים, סוף סוף מעריך עובדת שהביאה תוצאות משמעותיות, ששינה משהו בסביבה. כן, לגמרי. הישגים זה בייסיק, אבל ההישג הבא לווא דווקא יבוא מהתוצאה הנוכחית.

על הפרגון ל-מעבר, הרבה פעמים אנחנו מפרגנים על האקסטרא, לעובד שעושה מעבר לתפקידו. שחושב על הארגון, שמייצר לנו דלתות בקירות, או שסתם נותן מעצמו. האם כל עובד מוקיר את האיתות הזה?

על הפרגון למה שחשוב לנו, בעיניי, פרגון גבולי. לפרגן על צייתנות, מי עשה את מה שביקשת, אולי זה אינדיבידואלי מידי, אבל איכשהו שאני רואה מחוות של אמרת-עשיתי-קבל חיבוק. אני מוצא את זה מעצבן יתר על המידה ובדרך כלל נעשה יתר על המידה, והאותנטיות של הפרגון הולכת.

 

בסוף, פארגינען, פארגינען, פארגינען - מי שלא מפרגן יאכל לבד.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Featured Posts

דרכה של ישראל לשגשוג כלכלי וחברתי

April 3, 2018

1/1
Please reload

Recent Posts

November 13, 2018

February 22, 2018

January 9, 2018

December 24, 2017

Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags