רוטשילד - תכניות הצוערים

שלטון מקומי | אסטרטגיה ותכנון אורבני | חינוך בלתי פורמלי

תכנית ייחודית הפועלת לשיפור השלטון המקומי בישראל/החינוך הבלתי פורמלי בישראל על ידי טיפוח והכשרת קבוצת מנהיגות לניהול מקצועי בתחומים המוניציפאלים. התכנית מיועדת לצעירים ולצעירות מוכשרים בעלי מוטיבציה להשפיע, המבקשים לשלב מצוינות אקדמית ומצוינות חברתית על מנת להביא לשיפור איכות השלטון המקומי בפריפריה החברתית והגיאוגרפית במדינת ישראל ובכך להוביל להקטנת פערים חברתיים וכלכליים בין הפריפריה למרכז ובין ציבורים שונים בחברה.

"החברה הישראלית נמצאת בתקופה מעבר מחברה מגויסת לחברה בה יש מחד גיסא יותר דגש על אינדיבידואליזם והטווח הקצר ומאידן גיסא התחזקות השבטיות. לכן, בתקופה כזו יש משנה חשיבות לטיפוח עתודה ניהולית במגזר השירותים הציבוריים שתשים את טובת הכלל ואת הראייה ארוכת הטווח בראש סדר העדיפויות"

(דו"ח עתודות לישראל, 2015)

התכנית מתקיימת במסגרת יישום החלטת ממשלה "עתודות לישראל" – תכנית אסטרטגית לפרויקט בניין עתודות כוח האדם למגזר השירותים הציבוריים בישראל אשר שמה לה למטרה את פיתוח ההון האנושי והעתודות למנהיגי העתיד של המגזר הציבורי מתוך הבנה כי רק מנהיגים מחוללי שינוי, בעלי תרבות של שיתופי פעולה, ראיה ממלכתית וחשיבה לטווח ארוך יובילו את מדינת ישראל להתמודד עם אתגרי הליבה הניצבים לפתחה של המדינה.

תכנית הצוערים לשלטון מקומי הינה תכנית ייחודית הפועלת בשיתוף פעולה בין משרד הפנים, האוצר, החינוך, המרכז לשלטון מקומי, מרכז המועצות האזוריות, ומפעל הפיס, אשר זיהו צורך בטיוב ההון האנושי ברשויות המקומיות בדגש על הפריפריה.

מדי שנה מגויסים לכל אחד ממסלולי התכנית כ-25-30 צוערים, ברובם בני ובנות הפריפריה, בעלי מתאם קבלה לפקולטות ולחוגים במוסדות האקדמיים הרלוונטיים.

סטודנטים אשר מתקבלים לתכנית נהנים ממלגת לימודים מלאה, מלגת קיום חודשית, תכנית הכשרה איכותית והשמה בסיום תהליך ההכשרה.

 

התכניות שלנו:

רוטשילד צוערי פיס – התכנית לשלטון מקומי

תואר שני במדיניות ציבורית באוניברסיטת חיפה

 

רוטשילד צוערי פיס – התכנית לאסטרטגיה ותכנון אורבני

תואר שני בתכנון ערים בטכניון

 

רוטשילד – תכנית הצוערים לחינוך בלתי פורמלי

תואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי כולל תעודת הוראה ותעודת עובד חינוך

 

תכנית ההכשרה אורכת  כ-3 שנים בתואר הראשון במכללת אורנים או שנתיים בתואר השני בחיפה ובטכניון, ובמהלכן הצוערים לומדים תואר אקדמי במקביל לתכנית הכשרה אשר כוללת - סדנאות ההעשרה, מפגשים עם דמויות מפתח בשלטון המקומי והציבורי בישראל, סמינרים, סיור לימודי בחו"ל והתנסות מעשית ברשויות מקומיות. בתום תקופת ההכשרה מחויבים הבוגרים לעבודה במשרות מובילות ברשויות מקומיות (או מרכזים קהילתיים במסלול החינוך) נבחרות בפריפריה  למשך ארבע שנים.

צוות התכנית

רעות וקסלר, מנהלת התכנית

רעות וקסלר- בת זוג לחי ואמא של ניב.

בעברה היתה מנכ"לית עמותת "יסודות לצמיחה דרור" העוסקת בהקמת קיבוצי מחנכים עירוניים בפריפריה הגאו-חברתית וממייסדי "מועצת הקבוצות והקהילות המשימתיות בישראל", ארגון גג המאגד תנועות ורשתות המפעילות קבוצות וקהילות משימתיות מכלל המגזרים בחברה הישראלית. בעלת תואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי ובוגרת תכנית "Social Justice" של אוניברסיטת הרווארד. מאמינה בפוטנציאל של התכנית ומשתתפיה להביא לצמצום פערים כלכליים וחברתיים בין רשויות מקומיות בישראל ושיפור השלטון המקומי והמענה לאזרח.

אוריין טסלר-אסף

אבישג אביטן, ראש תחום שיווק ומיון

בת 28, זוגתו של אלון ואמא לתומר, שחף ורנה. 

במהלך לימודי תואר שני בניהול ופיתוח המשאב האנושי ובוגרת תואר ראשון במינהל ומדיניות ציבורית במכללה האקדמית ספיר. בעברה ניהולה את תחום השיווק והפיתוח העסקי בחברה חקלאית, ריכזה את תחום השיווק בלשכת המסחר בתל אביב והייתה חברה מרכזית בצוות מומחי ידע SAP במסגרת פרויקט של קופת חולים כללית. גדלה והתחנכה בפריפריה, מאמינה בתכנית ובחשיבות של הגעה למתאימים ביותר על מנת לשפר את ההון האנושי במגזר הציבורי. 

עינת צוק, רכזת מחזור ד' המסלול לאסטרטגיה ותכנון אורבני

בת 37, נשואה לאסף ואמא של אמילי ורות.

בעלת תואר שני בפיתוח וייעוץ ארגוני. ריכזה את תכנית הצוערים לניהול תשתיות תחבורה. בעברה ניהלה את תחום מיומנויות הלמידה בעמותת ״חינוך לפסגות״ וריכזה את תחום ההשכלה הגבוהה במרכז הצעירים במגדל העמק. מאמינה בחשיבות החיזוק של השלטון המקומי הפריפריאלי וגאה לקחת חלק בהכשרת דור העתיד של המתכננים האורבנים בשלטון המקומי בפריפריה.

שיר איזנברג, רכזת מחזור ה' המסלול לאסטרטגיה ותכנון אורבני

בת 28, בוגרת תואר שני בסוציולוגיה ארגונית יישומית מאוניברסיטת חיפה

ותואר ראשון בפסיכולוגיה ושירותי אנוש ממכללת תל חי.

בעברה הייתה רכזת שיווק דיגיטלי ביחידה ללימודי המשך בטכניון, ועבדה כרכזת הדרכה במפעם גליל מערבי, זרוע ביצועית של משרד הפנים.

עדי לוי מיכאלי, רכזת מחזור א' במסלול לחינוך בלתי פורמלי

בת 38 נשואה לעומר ואמא של נועם וגילעד.

בעלת תואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי ולימודי תקשורת ותעודת הנחיית קבוצות.

בעברה ניהלה את תחום החינוך החברתי קהילתי במקיף כרמל זבולון, ריכזה את תחום המעורבות החברתית קהילתית והובילה קבוצות של מנהיגות נוער.

ענת ברנד, רכזת מחזור ב' במסלול לחינוך בלתי פורמלי

נשואה לתם ואמא של אייל. מתגוררת ביישוב נופית.

בעלת תואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני ותואר ראשון בפסיכולוגיה.

עסקה בעבר בחינוך בלתי פורמלי במכינה קדם צבאית וכן בתפקידי ניהול פרויקטים במגזר העסקי.

 

 

נופר גולדברג צור, רכזת מחזור ה' המסלול לשלטון מקומי

בת זוג לאיתן ואמא של כרם.

בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית ותואר שני בניהול מלכ"רים מטעם האוניברסיטה העברית. בשנים האחרונות עבדה והייתה פעילה במגוון ארגונים חברתיים סביב הקמת קהילות צעירים, בינוי קהילה ליווי, הנחייה, פיתוח, ייזום.

גילי בר, רכזת מחזור ו' המסלול לשלטון מקומי

גילי בר, בת 35 , נשואה ללרום ואמא לאוריה, מיקה ואיימי. בעלת תואר ראשון בחינוך, תואר שני בהדרכה ולימודים מתקדמים של ייעוץ ארגוני והנחיית קבוצות.

גדלה והתחנכה ביקנעם ומאמינה בפיתוח ההון האנושי כמנוף לצמיחת השלטון המקומי בפריפריה.